Přeskočit na obsah

O nás

DevCom spol. s r. o. byla založena v roce 1999 absolventy Fakulty elektrotechnické ČVUT Praha. Společnost vstoupila na trh se záměrem vyvíjet a vyrábět speciální elektronické systémy pro automobilový a letecký průmysl. Výsledkem je portfolio produktů a služeb, které dodnes nachází své uplatnění a jsou dodnes celosvětově hojně využívány.

Automotive

Jedná se zejména o diagnostický přístroj TS PRO, který na českém trhu existuje již od roku 1995 a velmi dobře slouží automobilovému aftermarketu. Využívá kompletní komunikaci s vozidly ( EOBD-II, ISO 9141, ISO 9141-2, ISO 14230-1, ISO 15765-4, SAE J2480, SAE J1850 VPW, SAE J1850 PWM, SAE J1939, CAN BUS HighSpeed, CAN BUS MidSpeed, CAN BUS LowSpeed ​​- Singlewire, K-Line, LIN atd.), která je také využívána v telematických projektech v oblastech veřejné dopravy, fleet managementu a obrany. Jako subdodavatel se společnost podílela na  úspěšném vývoji a nasazení kompletního systému pozemní navigace pro Armádu České republiky. Dnes společnost pracuje na zakázkových projektech kombinujících různá řešení týkající se kompletní komunikace s vozidly a jejich monitoringu.

DevCom Logo

Letectví

Pokud jde o letecký průmysl, společnost DevCom získala celosvětový úspěch s aviionickým přístrojem LUN 1794. Přístroj certifikovaný EASA, RTCA a MIL-STD představuje jedinečné MRO řešení svého druhu pro propojení západní a východní avioniky. Společnost Devcom kromě konvertorů také navrhuje a vyrábí avionické ovládací panely, zobrazovací jednotky dat a displeje. Příklady těchto přístrojů jsou EMDU, SMFD (v obou velikostech 3×3 “a 5×5”), EHSI jednotky a Attitude Indikátory. Dále pak systémy monitoringu HUMS včetně DO- 160DO-178 softwaru (úrovně A, B, C, D, E) a k tomu dále nabízí zřízení databáze pro ukládání dat CLOUD. V roce 2019 si společnost DevCom osvojila nejmodernější technologii nočního vidění NVIS (Design Day and Night) a kvalitou provedení se řadí ke špičce evropských výrobců.

Další obory

Na základě poptávky se společnost rozhodla diverzifikovat své vývojové a výrobní kapacity s rozšířením do dalších oborů, jako je telematika, embedded computing a průmysl 4.0. Společnost DevCom dodala za svojí histori řadu komplexních řešení na zakázku v oblasti průmyslových single-board počítačú a ovládacích panely operátorů (VME, VPX, CompactPCI®). DevCom rovněž vyvíjí a vyrábí komunikační zařízení LTE / GPS, která se nejčastěji používají pro trackování, protokolování a přenos dat v bezpečnostním segmentu.

RTCA logo final

Naše výroba je certifikovaná podle normy ISO 9001:2016, jsme členy  RTCA.org Alliance a naše přístroje splňují přísné normy MIL-STD a EASA.

Design a inovace

DevCom se také specializuje na architekturu HW a SW a zakázkový design, který uspokojuje jednak zákazníky společnosti a dále i OEM projekty. Příkladem mohou být projekty využívající Compact PCI DesignVHDL DesignPCB Orcad Design, stejně jako digitální designy, FPGA Design, design prototypů, design smíšených signálů, bezdrátový design, design obvodů baterií a Embedded Design mikroprocesorů.

V rámci zvyšování konkurenceschopnosti byla přijata klíčová strategie zajištění maximální spokojenosti zákazníka, s čímž souvisí i neustálá snaha o zvyšování kvality našich produktů a služeb. Jednou z cest, jak toho chceme dosáhnout je i právě probíhající proces zavádění systému jakosti ČSN EN ISO 9001:2016. Součástí této strategie je i stálá kooperace s odbornými katedrami ČVUT Praha, jejímž výsledkem je uplatnění nejnovějších technologií a poznatků při vývoji našich produktů a zkrácení inovačního cyklu u stávajících výrobků.